Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Co to za numer?

Choćby nawet nasza książka telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, z pewnością nie posiadamy numerów do wszystkich osobników, jacy żyją na naszym świecie. Nierzadko zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, o ile na tapecie głównej komórki widnieje nieznana mieszanka liczb. Najczęściej w takich chwilach po prostu nie odbieramy, ponieważ nie lubimy kontaktować się z obcymi ludźmi. Mimo wszystko jeśli obcy nam numer zadzwoni ponownie, zapragniemy dowiedzieć się, jaka osoba może być jego posiadaczem. A jak to odkryjemy?

Nie powinniśmy na początku lecieć na policję, skoro przecież nie zawsze obce telefony wykonywane są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu może należeć do członka naszej paczki przyjaciół, jaki jedynie kupił nowy aparat telefoniczny lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeżeli mamy dojście do Internetu, samodzielnie sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wpisać nieznany numer do sprawdzonej wyszukiwarki albo od początku zrobić użytek z witryny, jaka interesuje się testowaniem oraz sprawdzaniem różnych numerów. Ona właśnie powie nam, co to za numer oraz do kogo on może należeć. Później sami ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać także i takie niepokojące telefony. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet niechcący zablokować połączenie kolegi, jaki potrzebuje naszej porady.