Czy warto zdecydować się na garbusa? 

2 komentarze


Gdy po raz pierwszy usłyszałem o samochodzie garbusie, pomyślałem, że to żart. Ale kiedy zobaczyłem go na żywo, byłem przekonany. Jeśli chcesz kupić taki samochód dla siebie, ale nie jesteś pewien, czy warto, oto kilka powodów, dla których powinieneś zdecydować się na samochód garbus

Odpowiedź brzmi: tak, ale tylko wtedy, gdy masz na to odpowiedni budżet. Ten typ samochodu jest droższy i wymaga specjalnej konserwacji, ale ma wiele zalet w porównaniu z innymi typami samochodów, takich jak

  • Jest bezpieczniejszy w przypadku kolizji. Struktura garbusa pomaga w amortyzacji uderzenia, zmniejszając ryzyko obrażeń.
  • Stanowi dobre podparcie dla szyi i pleców kierowcy. Może to zmniejszyć ból pleców i poprawić komfort podczas jazdy na długich dystansach.
  • Zapewnia lepszą widoczność niż inne typy samochodów, ponieważ tylna szyba jest umieszczona wyżej na dachu. Ułatwia to dostrzeżenie znaków drogowych i innych pojazdów znajdujących się za kierowcą podczas cofania lub parkowania.

Samochód garbus to zmodyfikowana wersja starego VW Beetle, w której na środku nadwozia umieszczono dodatkowy garb. Garb zajmuje miejsce i sprawia, że samochód wygląda, jakby się garbił. Sprawdź portal tuningster.pl i poszerz swoją wiedzę o motoryzacji! 

Jeśli się nad tym zastanowić, dla niektórych osób taka konstrukcja ma sens. Zapewnia więcej miejsca na głowę dla wysokich osób i pozostawia więcej miejsca na schowki pod maską. Ponieważ nie jest on używany tak często, jak zwykłe samochody, koszty jego utrzymania są mniejsze. Niektórzy właściciele twierdzą, że ich samochody były tańsze w eksploatacji niż ich pierwowzory, ponieważ tak gładko pokonywały nierówności drogi!