Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Czym mini rolety różnią się od klasycznych?

Rolety to nieodłączny element wyposażenia funkcjonalnego i przytulnego mieszkania. Dobrze dobrane osłony okienne chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń, zapewniają optymalne zaciemnienie i gwarantują pełną prywatność. Ponadto mogą stanowić ciekawą ozdobę wnętrza. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się mini rolety. Czym różnią się od klasycznych modeli?

Rolety mini a klasyczne – różnice

Główną różnicą między roletami klasycznymi a wersjami mini jest sposób montażu. Klasyczne osłony przytwierdza się do ściany lub do sufitu, natomiast mini – bezpośrednio do ramy okiennej. Montaż rolet mini jest bezinwazyjny. Nie potrzeba do tego żadnych specjalnych narzędzi i nie trzeba wiercić w ścianach czy suficie. Instalacja jest prosta i nie zajmuje dużo czasu. Poradzi sobie z nią każdy – nawet te osoby, które nie lubią majsterkowania. Rolety mini można zdemontować w dowolnym momencie, nie pozostawiając żadnego śladu. 

Gdzie sprawdzają się rolety mini?

Rolety mini są mniejsze niż ich tradycyjne odpowiedniki. Pasują zarówno do klasycznych okien, jak i do tych o niestandardowych kształtach. Są dobrym rozwiązaniem do okien uchylnych lub często otwieranych. 

Ze względu na bezinwazyjny montaż doskonale sprawdzają się w wynajmowanych mieszkaniach i biurach. Instalując rolety mini, możemy zwiększyć komfort przestrzeni użytkowej bez znacznej ingerencji w wystrój wnętrza. 

Rolety mini idealne do domów, mieszkań, biur i innych obiektów znajdziesz na stronie https://rolety24.net/mini-rolety. Propozycją sklepu Rolety24.pl są modele wykonane z tkanin o różnych właściwościach – dzień noc, zaciemniające, podgumowane THERMO i standardowe. Rolety dostępne są w różnych kolorach. Z pewnością znajdziesz w ofercie idealne osłony do swojego lokum.