Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Do kogo należy ten numer

Gdy nasz telefon komórkowy dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Jednak często nie mamy pojęcia, czy powinniśmy to spokojnie zrobić, bo obcy jest nam numer, jaki wyświetla się na ekranie. Zwykle chcemy odkryć właściciela obcego numeru, dlatego odbieramy telefon, a wówczas rozmowa nierzadko zostaje przerwana. Da się mimo tego w inny sposób poznać dzwoniącego rozmówcę. A jak to zrobimy?

Po pierwsze, zrezygnujmy z przeglądania ksiąg telefonicznych, bo one już od lat nie spełniają swoich zadań. Dobrze postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości znajdziemy już odrębne strony wirtualne, jakie interesują się wyłącznie numerami telefonów – poznają je, określają i zaznaczają, do jakiej osoby one należą. Wejdźmy więc na taką stronę, a następnie wpiszmy do jej rubryki numer telefonu, który ciągle do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że błyskawicznie otrzymamy odpowiedź zawierającą informacje odnośnie danego numeru. Warto wspomnieć, że takie strony są aktualizowane nie tylko przez ich twórców, bo także przez zwykłych ludzi. To oni oceniają numery telefonów, piszą, do jakiej osoby one należą i ustalają, czy będą one niegroźne. My także możemy pisać wiadomości o różnorodnych właścicielach numerów, by w pewnym sensie uprościć życie innym ludziom. Z pewnością warto to robić właśnie w sieci.

Jeśli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie odnaleźć go przez internet. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam dokładnie, kto może być właścicielem takiego numeru, więc musimy tylko skorzystać z tych witryn. Czyńmy to zawsze, jeśli zaczniemy się zastanawiać, czy powinniśmy spokojnie odbierać swój telefon. Dobrze w końcu zawsze być ostrożnym.