Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Jak wybrać odpowiednią sukienkę do swojej figury?

Znajdowanie idealnej sukienki względem typu sylwetki

Wybranie sukienki, która wspaniale podkreśli atuty figury i zatuszuje jej ewentualne mankamenty, to klucz do stylowego i pewnego siebie wyglądu. Aby dokonać właściwego wyboru, warto najpierw określić kształt swojej sylwetki. Możemy wyróżnić kilka podstawowych typów figury: jabłko, gruszka, klepsydra, prostokąt i odwrócony trójkąt. Każdy z nich wymaga indywidualnego podejścia do doboru fasonu, aby zapewnić harmonijny i estetycznie dopasowany look.

Butik online z odzieżą damską może okazać się doskonałym miejsce do poszukiwań tej jednej, idealnej kreacji. Często oferują one szeroki wybór sukienek w rozmaitych krojach, kolorach oraz wzorach, co ułatwia znalezienie modelu odpowiadającego naszym potrzebom. Przeszukując asortyment, zwracajmy szczególną uwagę na opisy produktów, które często zawierają informacje o kroju, idealnym dla danej figury.

Klepsydra – jak wyeksponować talię?

Klepsydra uchodzi za typ sylwetki o bardzo proporcjonalnych kształtach. Charakteryzuje się zaznaczoną talią oraz zrównoważonymi rozmiarami ramion i bioder. Osoby o tej budowie ciała mogą pozwolić sobie na wiele, jednak szczególnie polecane są sukienki opinające, które podkreślają talię i podkreślają kształty. Sukienki z wyraźnie zaznaczonym pasem, zarówno w wersji midi, jak i maxi, doskonale sprawdzą się w tym przypadku.

Ponadto, dobrym wyborem mogą okazać się modele z delikatnym dekoltem w szpic lub okrągłym, które optycznie wysmuklają sylwetkę. Ważne, aby butik online z odzieżą damską, w którym dokonujemy zakupów, posiadał dokładne wymiary poszczególnych sukienek, co ułatwia doboru idealnego rozmiaru dla naszej figury.

Gruszka – jak wyważyć proporcje?

Figura typu gruszka charakteryzuje się szerszymi biodrami w zestawieniu z węższą górą ciała. Najlepszym wyborem dla tego rodzaju sylwetki są sukienki, które optycznie powiększają ramiona i skupiają uwagę na górnej części ciała, równocześnie dopasowując się do węższej talii i swobodnie opadając na biodra. Fasony z rozkloszowanymi spódnicami, zwłaszcza jeśli posiadają jakieś zdobienia czy ruchome elementy u góry, idealnie sprawdzą się w tej roli.

Przy wyborze sukienki z butiku online z odzieżą damską warto także zastanowić się nad kolorystyką. Jednolite barwy w dolnej części sukienki i jaśniejsze lub wzorzyste góry mogą skutecznie zbalansować proporcje ciała. Dodatkowo, nie należy unikać sukienek z ozdobnymi elementami takimi jak falbany, ruffles czy naszywki w okolicy dekoltu czy ramion, gdyż przyciągają one wzrok do górnej części ciała.