Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Lampy – jakie są ich typy?

Lampa to urządzenie elektryczne, które emituje światło przez cienki materiał, najczęściej szkło. Lampy mogą być gołe lub obudowane kloszem. Istnieje wiele różnych rodzajów lamp, od lamp stołowych po lampy podłogowe. Rodzaj lampy, którą powinieneś kupić, będzie zależał od pomieszczenia i tego, do czego chcesz ją mieć. Sklep z oświetleniem jest miejscem gdzie je dostaniesz. Lampy mogą być używane do zapewnienia światła w miejscu pracy lub czytania, lub do stworzenia nastrojowego oświetlenia dla wydarzenia.

Lampy stołowe

Lampy stołowe są najczęstszym typem lamp dostępnych. Są one we wszystkich kształtach, rozmiarach i kolorach, i mogą być używane w każdym pomieszczeniu. Jeśli kupujesz lampę stołową do sypialni, upewnij się, że nie jest zbyt duża lub mała, aby nie zajmowała zbyt wiele miejsca na szafce nocnej lub stoliku nocnym.

Lampy podłogowe

Podłogowe lampy są podobne do stołowych lamp z wyjątkiem tego, że siedzą na podłodze zamiast na stole lub komodzie. Zapewniają więcej światła niż stołowe lampy ponieważ typowo mają szersze podstawy które mogą trzymać więcej żarówki. Podłogowe lampy są najlepsze nadające się dla żywych pokojów ponieważ zapewniają jasne światło bez zabierania dużo przestrzeni jak sufitowi światła robią.

Lampy sufitowe

Lampy sufitowe są zazwyczaj instalowane w środku sufitu nad drzwiami lub oknami, aby zapewnić ogólne oświetlenie w całym pokoju lub korytarzu. Lampy sufitowe nie zapewniają wystarczającego światła do czytania, ale są świetne do oświetlania dużych powierzchni, takich jak jadalnie lub salony, gdzie potrzebujesz dużo światła.