Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Pościel z jakich materiałów cieszy się największym uznaniem?

Włókno syntetyczne

Włókno syntetyczne to materiał syntetyczny, który jest stosowany w poduszkach i kołdrach. Zapewnia ciepło i miękkość, nie będąc przy tym zbyt ciężkim i nieporęcznym.

Puch

Puch jest miękkim, puszystym podszerstkiem gęsi i kaczek, który jest zbierany w okresie linienia. Ma on doskonałe właściwości izolacyjne i może być dość drogi. Alternatywy dla puchu są często wykonywane z włókien poliestrowych poddawanych działaniu wodoodpornych środków chemicznych, które zapobiegają ich zbijaniu się w grudki pod wpływem wilgoci. Są one tańsze niż puch, ale nie tak ciepłe i wygodne.

Pierze

Pióra mają doskonałą higroskopijność (zdolność do wchłaniania wilgoci), ale mają również tendencję do zbijania się w grudki, gdy są narażone na wilgoć – co może prowadzić do rozwoju pleśni, jeśli nie będziesz regularnie spulchniał swojej poduszki lub poduszki materaca po praniu!

Bawełna

Bawełna jest miękka, gładka, trwała i oddychająca – co czyni ją idealną dla prześcieradeł i poszewek na poduszki, które będą często prane (lub nawet tylko regularnie). Pościel z bawełny taka jak prezentowana chociażby pod adresem sklepu online https://nyks.pl/posciel-bawelniana nie jest jednak tak puszysta jak inne rodzaje tkanin, więc miej to na uwadze, jeśli szukasz dodatkowej amortyzacji lub ciepła w swoim środowisku snu!