Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Poszukiwanie idealnych mom jeans – jak to zrobić mądrze?

Damskie dżinsy z wysokim stanem, często w jasnych kolorach – widziałaś je w butiku? Na pewno! Mom jeans – bo tak się nazywają, to obecnie styl denimowy, którego nie można zignorować. Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat tego trendu i noś się modnie!

Co powinnaś wiedzieć o mom jeans zanim kupisz swoją parę?

Dżinsy o kroju “mom” to nie tylko komfort i styl, przede wszystkim są wyborem ponadczasowym – udowodniły swoją wytrzymałość przez ostatnie kilka sezonów w szafach wielu fashionistek, więc i Ty śmiało możesz zaufać ich jakości i wytrzymałości. Dzięki nim, modne kobiety naprawdę pokochały wyższy stan i nieco bardziej swobodny krój. Większość dżinsów tego typu charakteryzuje się również tym, że mają również zwężane nogawki i pozostawia trochę miejsca na dole i w talii.   Taki jest ogólny pomysł na mom jeans w wersji klasycznego fasonu, chociaż po krótkim przejrzeniu sklepów i butików z modą damską, jak LaLaLa – szybko przekonasz się, że w dzisiejszych czasach istnieją naprawdę różne wersje dżinsów mom, co biorąc pod uwagę ich niedawny wzrost popularności w ogóle nie dziwi. Chodzi w końcu o to, by każda z nas mogła znaleźć mom jeans dla siebie – dlatego bez względu na to, czy szukasz fasonu dedykowanego dla kobiet wysokich, czy plus – jest pewne, że takie znajdziesz.

Jak kupić idealne mom jeans dla siebie?

Klasyczne jeansy typu “mom” mają zazwyczaj wysoki stan i proste, zwężane nogawki, dzięki czemu są super wygodne. Poszukaj jeansów mom w swoim ulubionym sklepie odzieżowym lub w Internecie. Przymierz dżinsy, aby uzyskać najlepszy krój i wybierz styl, który pasuje do Twojego osobistego gustu.   Ważną wskazówką jest to, że w zależności od tego, gdzie szukasz – musisz mieć świadomość, że niektóre sklepy mogą określać dżinsy jako „mom jeans”, ale nie zawsze tak jest. Ponieważ jeansy mom mają klasyczny krój z wysokim stanem, szukaj po prostu dżinsów z wysokim stanem. Idąc tym tropem najłatwiej możesz znaleźć dżinsy w tym klimacie, które najlepiej do Ciebie pasują.   Warto również zapamiętać, że dżins używany do mom jeans jest zazwyczaj grubszy i sztywniejszy niż rozciągliwy dżins, do którego jesteś przyzwyczajona. To sprawia, że dżinsy są mocniejsze i są w stanie dłużej utrzymać swój fason – nie bądź więc zdziwiona, gdy będziesz mieć z takim materiałem do czynienia.   Wybierz parę dżinsów typu “mom”, które idealnie dopasowują się do talii. Mom jeans mają być odrobinę luźniejsze w biodrach i nogawkach, ale przy pasie muszą leżeć w sam raz – w końcu nie chcesz, aby spadały, prawda? Sprawdź, czy dżinsy są wygodne, gdy siedzisz i gdy się poruszasz. Klasyczny look mom jeans jest swobodny, więc nie może być inaczej – musisz czuć się swobodnie, gdy poruszasz się w tych dżinsach. Przejdź się tam i z powrotem, usiądź i zrób kilka przysiadów, aby zobaczyć, jak się w nich czujesz i finalnie wybierz tę parę, która zdaje się być najbardziej wygodna.

Idealnie dopasowane mom jeans – jak znaleźć najlepszy rozmiar?

Jeśli to będą Twoje pierwsze mom jeans – warto przymierzyć szeroką gamę rozmiarów, ponieważ dżinsy w tym stylu inaczej układają się na sylwetce, aniżeli te w których chodzisz zwykle. Chodzi też o kwestie z akapitu powyżej – te jeansy nie są rozciągliwe, dlatego znalezienie odpowiedniego rozmiaru może być trudne. Wyciągnij kilka par dżinsów w rozmiarach od normalnego do kilku w górę i metodą prób i błędów koniec końców wybierz rozmiar idealny.

Po czym poznasz, że mom jeans które masz na sobie są w idealnym rozmiarze?

  • Będziesz czuć się nich komfortowo.
  • Twoje ruchy nie będą w żaden skrępowane.
  • Będziesz zadowolona z odbicia w lustrze.

  Powyższa podpowiedź jest szczególnie ważna, jeśli kupujesz vintage mom jeans w sklepie z używanymi rzeczami. W przeszłości rozmiary były zwykle przycinane na mniejsze, więc możesz potrzebować większego rozmiaru niż zwykle. Przede wszystkim jednak nie martw się o rozmiar na metce – nie powinnaś się nim tak naprawdę sugerować. Jeśli Ci to przeszkadza, użyj nożyczek, aby go wyciąć – i po problemie!

Mom jeans – czas na przymiarki!

Jak już zostało to wspomniane – przymierz kilka par jeansów mom, jeśli robisz zakupy w sklepie stacjonarnym, ale tak samo, jeśli kupujesz je online. W tym drugim przypadku po prostu zamów kilka par w różnych rozmiarach i o nic się nie martw, bo w dzisiejszych czasach naprawdę nie ma żadnego problemu ze zwrotem, czy wymianą. Wypróbuj różne kroje i style, aby zobaczyć, która para najbardziej Ci odpowiada.   Mając szeroki wybór opcji pod ręką szybciej i łatwiej znajdziesz mom jeans, które będą niczym Twoja druga skóra. W końcu każde ciało jest inne, więc skup się na znalezieniu odpowiedniego dla siebie kroju. Gdy raz go znajdziesz – będzie już z górki przy każdej kolejnej parze, a już teraz możesz być pewna, że na tej jednej się nie skończy.   Jeśli podobnie jak większość fashionistek przede wszystkim lubisz kupować nowe ubrania w sklepach i butikach online – zwracaj uwagę na tabelę rozmiarów, aby znaleźć najlepsze dopasowanie. Każda jedna z pewnością może Ci pomóc w znalezieniu odpowiedniej pary mom jeans.. Przeczytaj uważnie tabelę rozmiarów i porównaj swoje wymiary z podanymi, a następnie wybierz odpowiedni rozmiar dla siebie. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zawsze możesz zwrócić się po pomoc do sprzedawców. Nie zapominaj też, że każda marka ma swój własny rozmiar – a rozmiarówki mom jeans z pewnością nie są tutaj wyjątkiem, więc zawsze postępuj zgodnie z tabelą rozmiarów.