Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Wakacje nad morzem

W końcu przybyło moje upragnione lato. Dalej muszę chodzić do okrutnej pracy, jednakże zaczęłam już myśleć o przyszłych wakacjach. Urlop zaplanowałam na początek przyszłego miesiąca, więc już za parę chwil będę mogła wreszcie odpocząć. Swoje wczasy zaplanowałam w taki sposób, że jestem pewna, iż będą one niesamowitą wyprawą!

Najpierw ze znajomymi planowaliśmy wyruszyć do obcych miast. Co roku odwiedzamy Chorwację, która w ogóle mi nie powszednieje, jednakże tym razem woleliśmy spróbować czegoś zupełnie nowego. A jeśli zwiedzilibyśmy polskie morze? W końcu Bałtyk także jest całkiem ciekawym miejscem, a odpoczynek nad nim nie musi oznaczać zawsze wylegiwania się na plaży. Przy tym obecnie nie pragnę jakoś wyjeżdżać ze mojego państwa, bo martwi mnie to wszystko, co dzieje się na świecie. Chcę przeczekać ten straszny okres we własnym bezpiecznym państwie.

Urlop spędzam więc nad polskim morzem. Nie planuję mimo tego przebywać w luksusowym, hotelowym pokoju, bo postanowiliśmy znaleźć sobie miejsce na polu campingowym. Wyruszamy ze swoimi namiotami i śpiworami, rozbijamy obóz, a później urządzamy sobie prowizoryczną szkółkę przetrwania. Zamierzamy zabrać z domów minimalną kwotę pieniędzy i spróbować spędzić udane wakacje niskim nakładem. Zamierzamy pływać, wylegiwać, maszerować oraz zwiedzać co ciekawsze okolice, a za to prawie nic nie zapłacimy.

Jestem taka rozentuzjazmowana tym wyjazdem, że już odliczam dni do mojego wypoczynku. Będziemy podróżować pociągiem, więc sama podróż może być dość przyjemna, gdyż ostatnim razem jechałam tak kilkanaście lat temu. A najważniejsze jest to, iż w końcu będę w stanie spędzić sporą ilość wolnych dni ze swoimi przyjaciółmi. Uwielbiam ich wszystkich, więc nasze wakacje na pewno będą udane!