Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Ciekawostki o Twitterze

Twitter został pierwotnie opracowany latem 2006 roku przez Jacka Dorseya, Evana Williamsa, Biza Stone’a i Noaha Glassa jako serwis krótkich wiadomości (SMS) dla przyjaciół. 140-znakowy limit był kompromisem między 10-znakowy limit SMS i długi 280-znakowy limit tradycyjnych aktualizacji statusu online. Wyrósł z firmy podcastowej o nazwie Odeo, którą Evan Williams i Biz Stone stworzyli w 2002 roku. Misją Odeo było stworzenie łatwej komunikacji pomiędzy ludźmi i ich urządzeniami mobilnymi. Podczas gdy Odeo nigdy do końca nie wystartował, Twitter stał się natychmiastowym sukcesem.

 

Ptak Twitter jest teraz jednym z najbardziej popularnych ikon w Internecie, ale istnieje kilka różnych wersji. Wszystko zaczęło się od ilustracji o nazwie Larry Bird – hołd dla Boston Celtics gwiazdy koszykarza z kępką białych włosów na czubku głowy. W 2007 roku użytkownicy Twittera zaczęli dodawać skrzydła do projektu Larry Bird, ponieważ podobało im się, jak to wyglądało, gdy tweetowali z telefonów lub Blackberrys – mobilnej wersji, która nie wyświetlała zdjęć zbyt dobrze. Dziś istnieje kilka wersji: niebieski ptak (aka jajko), papierowy ptak samolot, a nawet nowy ptak hashtag!

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie adverther.pl