Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Co to jest AUX?

Kabel AUX to krótki kabel audio, który łączy zewnętrzne źródło dźwięku z systemem stereo samochodu. Jest on używany do odtwarzania muzyki ze smartfona lub innego odtwarzacza MP3 przez głośniki samochodowe, a także umożliwia korzystanie z elementów sterujących samochodowego systemu stereo w celu regulacji głośności.

 

W większości samochodów kabel AUX to wtyczka męska 3,5 mm, która wchodzi do wejścia pomocniczego w zestawie stereo. W niektórych przypadkach może to być wtyczka męsko-żeńska 1/8″ przeznaczona do podłączenia do gniazda słuchawkowego. Sam kabel AUX jest zazwyczaj szary lub czarny, ale możesz zobaczyć niektóre, które są w innych kolorach, takich jak czerwony lub niebieski.Porty wejść dodatkowych są czasami oznaczane jako Aux In, CD Changer Port, Auxiliary Input lub Tape Monitor Port. Kabel AUX łączy się bezpośrednio z nimi i nie może być podłączony do żadnej innej części zestawu stereo. 

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie intely.pl