Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Czym jest certyfikat SSL?

Certyfikat SSL to rodzaj poświadczenia bezpieczeństwa dla strony internetowej. Ten cyfrowy certyfikat zapewnia zwiększone bezpieczeństwo transakcji online poprzez szyfrowanie połączenia między serwerem a klientem. Zastosowanie szyfrowania na stronie internetowej sygnalizuje zarówno odwiedzającym, jak i wyszukiwarkom, że strona jest godna zaufania. Szyfrowanie zapobiega również kradzieży danych użytkownika.

 

Certyfikat SSL wykorzystuje algorytm szyfrujący poufne dane, takie jak numery kart kredytowych czy numery ubezpieczenia społecznego, do formatu, który jest nieczytelny dla nikogo poza osobami posiadającymi dostęp do klucza prywatnego certyfikatu. Kiedy zakodowane dane trafiają na stronę internetową, używa ona klucza publicznego certyfikatu do ponownego zakodowania ich do czytelnej postaci przed wyświetleniem na stronie. Obie strony tego procesu są całkowicie przejrzyste dla odwiedzających, którzy po prostu przeglądają stronę; nie widzą oni żadnych dowodów na to, że ich dane osobowe zostały zakodowane lub odkodowane. Celem tego procesu jest ukrycie informacji przed złymi aktorami, którzy mogą monitorować ruch w sieci między przeglądarką a serwerem internetowym, więcpozostają nieświadomi, jeśli wprowadzasz poufne informacje, takie jak numer karty kredytowej.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie writtedly.pl