Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Czym powinien wyróżniać się kabel antenowy do monitoringu?

Monitoring jest coraz bardziej rozpowszechnionym sposobem zabezpieczania pomieszczeń i całych budynków czy nawet ogromnych przestrzeni publicznych. Nie ma w tym nic dziwnego – kamery pozwalają na prowadzenie stałego podglądu na obiekt, a za sprawą zapisywanych danych umożliwiają podglądanie tego, co działo się w obiekcie w minionym czasie. Jednak aby wszystko dobrze działało, wymaga solidnych kabli antenowych.

Kable o dużej mocy przesyłania

Nowoczesne kable antenowe są stosowane również w monitoringu do przekazywania danych do urządzeń docelowych. Ze względu na stały transfer sygnału muszą odznaczać się przede wszystkim wysoką mocą przesyłania danych, co pozwala na zachowanie maksymalnie wysokiej jakości nagrania nawet przy transferze na większe odległości.

Kable z doskonałym ekranowaniem

Ważną cechą wszystkich kabli antenowych jest ekranowanie, które powinno być kilkuwarstwowe. Dzięki temu pomaga w ochronie przed niechcianymi zakłóceniami i sprawia, że nawet w trudnych środowiskach kable pracują z taką samą wydajnością. Wielowarstwowe ekranowanie (nawet podwójne) pomaga w pracy w trudnych środowiskach, w tym w zewnętrznym polu elektromagnetycznym.

Kabel koncentryczny z możliwością gięcia

Kabel antenowy często musi być gięty, aby możliwe było jego odpowiednie umieszczenie. Właśnie dlatego przewody współosiowe odznaczają się wysoką elastycznością, która umożliwia uzyskanie wysokiego stopnia zagięcia. To z kolei pomaga w umieszczaniu przewodów w przeznaczonym dla nich miejscu.