Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Czym są afirmacje?

Podczas gdy łatwo jest myśleć o afirmacjach jako o narzędziu zwiększającym poczucie własnej wartości, w rzeczywistości są one metodą samopomocy, którą można wykorzystać w niemal każdym aspekcie życia. Być może słyszałeś o afirmacjach, jeśli kiedykolwiek zajmowałeś się ideą pozytywnego myślenia – ale czym one są i jak ich używać?

 

Afirmacje to po prostu pozytywne stwierdzenia na swój temat, oparte na tym, czym chcesz się stać – nie tym, czym jesteś. To jest główna różnica między afirmacjami a rzeczami takimi jak „Jestem inteligentny”, co jest w zasadzie stwierdzeniem faktu (twoja inteligencja jest już dana). Zamiast tego, afirmacja byłaby czymś w rodzaju: „Każdego dnia znajduję nowe sposoby, aby nauczyć się nowych umiejętności”. To stwierdzenie oparte na twoim potencjale do rozwoju, a nie na tym, kim obecnie jesteś.

 

Psychologia wykazała, że nasze przekonania tworzą naszą rzeczywistość – tzn. wierzymy, że będziemy dobrze radzić sobie z czymś, więc robimy to częściej, co prowadzi do tego, że radzimy sobie z tym lepiej. Używanie afirmacji pozwala nam zmienić nasze przekonania poprzez zwykłe powtarzanie, co pozwala nam zmienić naszą rzeczywistość – w tym przypadku rzeczywistość tego, jak widzimy siebie.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie slowerful.pl