Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Czym są ćwiczenia ekscentryczne?

Ćwiczenia ekscentryczne mają reputację bezcelowych, a w niektórych przypadkach są stratą czasu. Ale wszystko zależy od tego, jak na nie spojrzysz i co chcesz osiągnąć wykonując je.

 

Wiele osób skupia się na ćwiczeniach ekscentrycznych jako najnowszym, najgorętszym sposobie trenowania tkanki mięśniowej. Chcą je wykonywać, ponieważ słyszeli, że są dobre do szybkiego budowania mięśni lub że jest to sekret sukcesu niektórych z ich ulubionych sportowców. Ale dla tych celów, istnieją lepsze sposoby wykonywania treningu ekscentrycznego niż inne.

 

Ćwiczenia ekscentryczne różnią się od wszystkich innych rodzajów treningu, więc zamiast myśleć o nich jako o kolejnym sposobie na uzyskanie wyników, może lepiej podejść do nich inaczej. Mogą być niezwykle skuteczne, jeśli potraktujesz je jak zupełnie inne narzędzie w swoim zestawie treningowym: zaprojektowane specjalnie do naprawy uszkodzonej tkanki mięśniowej i przygotowania ciała do intensywnej aktywności po okresie odpoczynku i regeneracji. Możesz myśleć o ćwiczeniach ekscentrycznych jako o sposobie na rozpoczęcie nabierania siły przez martwy okres – niekoniecznie dadzą Ci rezultaty szybciej niż inne formy ćwiczeń, ale pomogą Ci maksymalnie wykorzystać czas regeneracji, abyś nie stracił gruntu pod nogami podczas wykonywania ćwiczeń.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie strongo.pl