Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Jonizatory wody, a jakość życia

Woda jest niezbędna dla każdej komórki, tkanki i organu w naszym ciele. Jest źródłem życia. Różne formy wody mają różny wpływ na nasz organizm. Jonizatory wody podnoszą pH wody pitnej. Są to urządzenia do wytwarzania wody. Podczas procesu elektrolizy następuje, trwałe rozłączenie substancji o właściwościach zasadowych i kwasowych w wyniku czego, powstają dwa rodzaje wody: alkaliczna (zasadowa) i kwasowa. To właśnie woda alkaliczna, często nazywana wodą żywą jest bardzo korzystna dla naszego organizmu. Dlatego jonizatory wody stały się czymś więcej niż tylko maszynami. Są to także produkty lifestylowe, które ulepszają nasze życie, ze względu na dodatkowe korzyści zdrowotne, które zapewniają. A jakie dokładnie korzyści mogą dostarczyć jonizatory wody? Przede wszystkim, gdy woda osiągnie określony poziom jonizacji, zaczyna ona mieć właściwości oczyszczające, które będą korzystne dla okrężnicy i nerek. Dzięki zastosowaniu jonizatora wody, spożywana woda może wspomóc uzyskanie równowagi w naszym ciele, pomagając pozbyć się toksycznych pierwiastków w okrężnicy lub w nerkach. Jonizatory wody pomagają również zachować naturalne minerały znajdujące się w wodzie, takie jak wapń i magnez, dzięki czemu organizm łatwo wchłania i uzupełnia te składniki odżywcze. Ma to zbawienny wpływ zwłaszcza na włosy i skórę. Kwasowość jest jedną z przyczyn słabego wzrostu włosów i skóry. Zbyt duża kwasowość może prowadzić do stanów zapalnych i innych problemów skórnych. Z drugiej strony zbyt duża zasadowość może oznaczać suchość i łuszczenie się skóry. Zjonizowana woda pozwala skórze odzyskać jej naturalne składniki.