Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Dobry peeling do twarzy- czyli jaki?

Bez względu na to, jaki masz rodzaj skóry, zapewne zastanawiałaś się, czy powinnaś używać peelingu do twarzy. Czy wiesz, czego szukać w jednym z nich? Istnieje wiele różnych rodzajów peelingów do twarzy, a każdy z nich ma inne działanie. Czy wiesz, który rodzaj jest najlepszy dla Twojej skóry?

 

Istnieją dwa główne rodzaje peelingów do twarzy: peeling enzymatyczny i peeling mechaniczny. Peelingi enzymatyczne wykorzystują alfa-hydroksykwasy, czyli grupę związków chemicznych, które znajdują się w wielu owocach i innych produktach spożywczych. Substancje chemiczne złuszczają skórę, usuwając martwe komórki powierzchniowe i odsłaniając pod nimi zdrowe, nowe komórki. Dwa najbardziej znane kwasy z tej grupy to kwas glikolowy, który ma mniejszy rozmiar cząsteczki niż większość innych w tej rodzinie, oraz kwas mlekowy, który ma większy rozmiar cząsteczki. Oba te kwasy można znaleźć w produktach dostępnych bez recepty, a ich niewielkie ilości można nabyć u dermatologa (zobaczysz je wymienione jako AHAs lub alfa-hydroksykwasy).

Peelingi mechaniczne wykorzystują materiał ścierny do usuwania martwej warstwy wierzchniej skóry; szorstkie lub twarde materiały, takie jak kryształki cukru lub kulki polietylenowe, pomagają zdrapać wierzchnie warstwy. 

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie wyjatkowystyl.pl