Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Elektryczne zasłony- co warto wiedzieć?

Kurtyny elektryczne istnieją od wieków, ale jedyne co się zmieniło to ich wygląd i zastosowanie. Nadal służą temu samemu celowi, jakim jest blokowanie światła, ciepła, kurzu i przeciągów.

Kurtyny elektryczne są idealnym rozwiązaniem, gdy trzeba zasłonić dużą powierzchnię. Są one dostępne w różnych szerokościach i długościach; są wykonane z różnych materiałów i mogą być sterowane za pomocą pilota lub obsługiwane ręcznie.

Główną zaletą kurtyn elektrycznych jest energooszczędność. Mogą one zaoszczędzić do 50% kosztów ogrzewania w pomieszczeniu w miesiącach zimowych. Ilość naturalnego światła nie zostanie zmniejszona, jak to się dzieje w przypadku rolet i zasłon, które trzeba codziennie zaciągać. Zasłony elektryczne zapewnią dodatkową ochronę przed wiatrem, deszczem, śniegiem i słońcem bez konieczności zamykania okien, co spowodowałoby utratę ciepłego powietrza z pomieszczenia. Pilot zdalnego sterowania pozwala na otwieranie/zamykanie zasłon w dowolnym momencie lub ustawienie określonych godzin dla tych czynności.

Elektryczne zasłony mogą być obsługiwane przez pilota lub ręcznie za pomocą sznurków lub łańcuchów przeciągniętych przez pierścienie po obu stronach każdego panelu zasłony.

Działają elektronicznie i nie potrzebują żadnej interwencji człowieka, co czyni je niezwykle bezpiecznymi i wygodnymi, zwłaszcza dla dzieci i osób starszych, które nie są w stanie obsługiwać ich samodzielnie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ladytech.pl