Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Jak dobrać idealny kolor szminki?

Wybierając idealny dla siebie kolor szminki, jednym z najważniejszych czynników do rozważenia jest Twoja karnacja. Na przykład, jeżeli masz blady odcień skóry i chcesz rozjaśnić swoją twarz, najlepiej unikaj ciemnych czerwieni i bordo. Z drugiej strony, jeśli masz średni odcień skóry i chcesz stworzyć wrażenie bladości, róż na bazie błękitu będzie ładnie uzupełniał Twoje rysy.

Jak widać, nie ma czegoś takiego jak jedna uniwersalna metoda, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego koloru szminki. Ostatecznie, to co powinieneś szukać jest coś, co będzie podkreślać piękno swojego naturalnego kolorytu, zapewniając jednocześnie pożądany wygląd. Podobnie, istnieją inne rzeczy, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego koloru szminki:

Jeśli lubisz, jak szminka wygląda ze swoim strojem – To może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale niektóre kolory będą wyglądać bardziej pochlebne na ustach w zależności od tego, co jeszcze masz na sobie – po prostu pamiętaj, aby nie nosić kolorów, które kolidują ze sobą!

Jeśli lubisz, jak szminka wygląda w określonych warunkach oświetleniowych – Niektóre kolory będą pojawiać się inaczej w różnym oświetleniu, więc weź pod uwagę, czy będziesz często wychodzić na zewnątrz lub wewnątrz przy wyborze koloru.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie creastyle.pl