Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Jak i czym usunąć rysy na samochodzie?

Kiedy próbujesz pozbyć się zarysowań na swoim samochodzie, ważne jest, aby najpierw zidentyfikować przyczynę zarysowań, aby określić najlepszą metodę usuwania. Większość zarysowań jest spowodowana przez małe kamienie lub piasek, które można usunąć za pomocą kilku opcji.

Jeśli zdarzy Ci się znaleźć bardzo drobne rysy, które są spowodowane przez brud lub kurz z regularnego zużycia w czasie, możesz spróbować pasty wykonanej z pasty do zębów. Pasta do zębów jest świetna do usuwania lekkich zadrapań i znaków, a także jest dobra do polerowania i dodawania połysku do wykończenia w razie potrzeby. Wystarczy nałożyć pastę do zębów na rysę za pomocą szmatki lub gąbki, a następnie wypolerować innym czystym ręcznikiem. Jeśli rysa jest większa niż kilka milimetrów, pasta do zębów zrobi niewiele więcej niż zakrycie znaku, a nie usunięcie go.

Najskuteczniejszym sposobem na usunięcie rys jest użycie zestawów do usuwania rys, które można łatwo znaleźć w lokalnych sklepach z częściami samochodowymi. Zestawy te zazwyczaj zawierają jeden lub dwa różne rodzaje materiałów ściernych: drobnoziarnisty papier ścierny (na tyle drobny, że nie porysuje lakieru) i ściereczki z mikrofibry. Papier ścierny powinien być stosowany z wystarczającym naciskiem, aby usunąć znak bez przechodzenia przez całą drogę do świeżej farby pod spodem.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie tuningster.pl