Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Jak negocjować podwyżkę w pracy?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić przy negocjowaniu podwyżki, jest zbudowanie silnego argumentu. Obejmuje to zrozumienie swojej wartości dla firmy i tego, co przyczyniło się do jej sukcesu. Możesz również dodać te informacje w procesie rozmowy kwalifikacyjnej. Kiedy nadejdzie czas, aby omówić swoje wynagrodzenie, ważne jest, abyś był w stanie uzasadnić, dlaczego uważasz, że zasługujesz na podwyżkę.

 

Jeśli od ostatniej podwyżki minęło sporo czasu, upewnij się, że nie przedstawisz tego w kategoriach potrzeby większych dochodów, ale raczej tego, jak Twoje nowe obowiązki i wkład dodadzą wartości firmie lub organizacji. To ważne, ponieważ jeśli będziesz postrzegany jako osoba, która po prostu chce więcej pieniędzy, pracodawca będzie mniej przychylny lub nawet uzna cię za chciwca.

 

Nie porównuj się z innymi pracownikami w firmie, próbując uzasadnić, dlaczego powinieneś otrzymać podwyżkę; to tylko pogorszy sprawę. Nie pozwól sobie również na negocjacje w celu uzyskania krótkoterminowych korzyści – zamiast tego skup się na przyszłych podwyżkach wynagrodzenia, które mogą pojawić się w najbliższej przyszłości.

 

Istotne jest również, abyś wiedział, jaki zakres wynagrodzenia jest odpowiedni dla Twojego stanowiska i branży, aby uniknąć proszenia o zbyt wiele lub zbyt mało podczas negocjowania podwyżki.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie finanseweb.pl