Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Jaką bramę garażową wybrać?

Jeśli jesteś na rynku nowej bramy garażowej, może się okazać, że jesteś przytłoczony wszystkimi możliwościami. Jest wiele rzeczy do rozważenia przy podejmowaniu decyzji, czy wybrać jednoczęściową bramę uchylną, bramę segmentową, czy coś zupełnie innego. Przede wszystkim, jaki rodzaj garażu posiadasz? Czy Twój garaż ma konstrukcję dołączoną czy wolnostojącą? Jeśli jest wolnostojący, to czy nowa brama będzie przechodziła do budynku wolnostojącego? Czy trzeba będzie ją ocieplić? Co z wentylacją?

Najpopularniejszym stylem jest brama uchylna. Są to albo jeden kawałek lub składają się z dwóch trójstronnych kawałków, które przesuwają się w górę iw dół na siebie. Ważne jest, aby pamiętać, że bramy uchylne otwierają się pionowo, więc jeśli masz niski sufit lub wiele wysokich przedmiotów w garażu (np. samochody), może to być problem.

W ostatnich latach, bramy segmentowe stają się coraz bardziej popularne. Są to bramy, które otwierają się na zewnątrz, z poziomymi panelami przesuwającymi się obok siebie. Mogą one występować w jednej dużej sekcji (która pokrywa cały otwór) lub mogą składać się z wielu mniejszych sekcji, które tworzą całą bramę. W zależności od pojazdu (pojazdów), mogą one być lepsze niż drzwi górne, ponieważ zapewniają więcej miejsca na głowę.

Więcej porad znajdziesz na stronie motole.pl