Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Jaki sprzęt warto zakupić do akwarium na dobry początek?

Jeśli zdecydowałeś się założyć swoje pierwsze akwarium, powinieneś mieć świadomość, że zanim zaczniesz kupować ryby, musisz poświęć chwilę na rozważenie podstaw utrzymania ich w zdrowiu i szczęściu. Oto kilka podstawowych urządzeń, które powinieneś zakupić na dobry początek.

Filtry do akwarium

Filtr utrzymuje wodę w czystości poprzez usuwanie stałych odpadów, takich jak brud, z kolumny wody. Najbardziej podstawowe filtry to filtry mechaniczne, które wykorzystują porowaty materiał do łapania brudu poprzez tworzenie turbulentnego przepływu wody przez ich pory. Tego typu filtry są zwykle dostarczane z pompą, która wymusza przepływ wody przez media filtracyjne. Droższe modele często posiadają części elektroniczne, które współpracują z pompą, aby pomóc w zatrzymaniu cząstek w wodzie. Wszystkie modele znajdziesz w profesjonalnym sklepie z akcesoriami akwarystycznymi https://diversa.com.pl/, gdzie każdy model został dokładnie opisany tak, abyś nie miał trudności z wyborem odpowiedniego filtru do swojego akwarium.

Grzałki

Jeśli chcesz, aby Twoje ryby były zdrowe, musisz zapewnić im optymalną temperaturę pomiędzy 24°C-27°C. Najlepiej kupić w tym celu specjalne grzałki. Wybierając grzałkę do akwarium, upewnij się, że jest ona bezpieczna i nie jest zbyt silna.

Oświetlenie

Dobre źródło światła pomoże utrzymać glony na dystans i zapewnić naturalne oświetlenie dla mieszkańców akwarium. Żarówki fluorescencyjne są niedrogie i mogą być używane z timerem, aby zautomatyzować ich działanie i zaoszczędzić koszty energii elektrycznej w czasie.