Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Jakie korzyści płyną ze spacerowania?

Chodzenie jest jedną z najbardziej podstawowych form aktywności fizycznej, jakie mamy do dyspozycji, ale jest też jedną z najbardziej korzystnych. Chodzenie może być wykonywane w dowolnym miejscu i czasie, i nie potrzebujesz żadnego specjalnego sprzętu. Oczywiście, istnieje wiele innych wspaniałych ćwiczeń, które mogą być jeszcze bardziej skuteczne lub przyjemne, jeśli jesteś w tych. Ale chodzenie to także prosty sposób na poprawienie swojego zdrowia każdego dnia.

 

Wiele osób kojarzy chodzenie z ćwiczeniami, ale tak naprawdę jest to po prostu rodzaj ruchu – czasem nazywany ambulacją – który może obejmować zarówno swobodne spacery wokół bloku, jak i wędrówki po bezdrożach. Ruch ogólnie jest dla nas dobry: pomaga nam rozciągnąć mięśnie, dostarczyć więcej tlenu i składników odżywczych do organizmu, poczuć się lepiej emocjonalnie, a nawet przetwarzać informacje bardziej efektywnie. Im więcej się ruszamy i angażujemy w nasze środowisko podczas codziennego życia, tym bardziej będziemy szczęśliwi i zdrowsi.

 

Dotyczy to zarówno krótkich spacerów po mieście, jak i długich wędrówek po lesie czy szczytach gór. Choć tego typu aktywności często kojarzą się z rekreacją na świeżym powietrzu w miesiącach letnich (lub sportami zimowymi, jeśli mieszkasz w zimnym klimacie), istnieje wiele korzyści płynących z przebywania na zewnątrz przez cały rok.

Podobne artykuły znajdziesz na stronie womactive.pl