Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Kiedy powinniśmy udać się do psychologa?

Jeśli chodzi o zdrowie psychiczne, ważne jest, aby rozpoznać, kiedy problem wymyka się spod kontroli i wiedzieć, jakie środki są dostępne. Jeśli Ty lub ktoś, na kim Ci zależy, czuje się szczególnie przygnębiony lub niespokojny bez wyraźnej przyczyny, może to być znak, że czas poszukać pomocy. Wiele osób obawia się, że wizyta u psychologa sprawi, że będą wydawać się „szaleni”, ale w rzeczywistości tak nie jest. Psycholodzy są przygotowani do pomocy przy wszelkiego rodzaju problemach, od zaburzeń odżywiania i uzależnień od narkotyków po lęk społeczny i depresję.

 

Oto jak rozpoznać, kiedy nadszedł czas:

– Spadek nastroju – Spadek nastroju może być mierzony przez to, jak często czują się przygnębieni lub przygnębieni, a także jak intensywne są te uczucia. Dla niektórych osób może być trudne zidentyfikowanie własnych uczuć, zanim problem stanie się poważny.

– Brak motywacji – Kiedy sprawy już od jakiegoś czasu toczą się wystarczająco szybko, niektórzy ludzie mogą stwierdzić, że nie są w stanie wykrzesać z siebie nawet energii, by wykonać podstawowe zadania. Motywacja jest bardzo ważna w utrzymaniu zdrowego stylu życia, a samoopieka jest równie ważna jak inne czynności związane z dbaniem o siebie, takie jak dieta i ćwiczenia.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie funokay.pl