Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

O czym pamiętać podpisując umowę z deweloperem?

Podpisywanie umowy z deweloperem jest jak zawieranie związku. Obiecujecie sobie współpracę na czas realizacji projektu i ważne jest, aby wiedzieć, w co się pakujecie.

 

Kiedy podpisujesz umowę z deweloperem, niezależnie od tego, czy jesteś inwestorem, czy właścicielem nieruchomości, istnieje wiele szczegółów, które muszą być wyprasowane. Na początek, pierwszą sprawą będzie podjęcie decyzji, jaki rodzaj umowy (jeśli w ogóle) podpiszesz i jak będzie się ona do Ciebie odnosić. Ważne jest, aby obie strony zrozumiały, że umowa może nie zawsze sprzyjać jednej osobie – nie chodzi o to, kto ma więcej władzy lub pieniędzy. Chcesz mieć pewność, że oboje jesteście na tej samej stronie od samego początku, jeśli są części umowy, które mogą powodować nieporozumienia później w dół linii.

 

Istnieje wiele rodzajów umów, ale z naszego doświadczenia w podpisywaniu umów z deweloperami, najczęściej mamy do czynienia z dwoma rodzajami:

 

1) Aktem notarialnym 

2) Umową kupna-sprzedaży.

 

Akt notarialny jest używany, gdy kupujesz nieruchomość od dewelopera; ten rodzaj umowy jest używany, gdy nieruchomość przechodzi przez przejęcie lub zarząd komisaryczny i potrzebuje pomocy prawnej w przeniesieniu własności pomiędzy różnymi osobami. 

 

Więcej porad znajdziesz na stronie domzobrazka.pl