Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Organizacja biurka- o czym pamiętać?

Po pierwsze, biurko naprawdę nie jest miejscem do przechowywania swoich rzeczy. Biurko jest miejscem do nauki i powinno być utrzymywane w porządku dla wygody i estetyki. Zbyt duża ilość rzeczy na biurku utrudnia skupienie się, a zbyt duża ilość rzeczy wokół komputera utrudnia utrzymanie czystego miejsca pracy.

 

Czyste biurko oznacza, że na blacie znajduje się tylko to, czego potrzebujesz, a pod spodem nie ma nic. Dlatego ważne jest, aby mieć uporządkowany system segregacji i mieć wszystko na swoim miejscu. Upewnij się, że masz ładny, duży kalendarz, w którym możesz zaznaczać wszystkie ważne daty (takie jak terminy, specjalne okazje, urodziny itp.), tak jak w swoim szkolnym kalendarzu.

 

Czego więc potrzebujesz? Oczywiście komputer jest niezbędny, ale potrzebujesz też piórnika lub pudełka, w którym będziesz mógł schludnie przechowywać wszystkie długopisy, gumki i inne przybory piśmiennicze. Będziesz chciał również uporządkować swoje książki, abyś mógł je łatwo znaleźć, kiedy tylko będziesz ich potrzebował.

 

Organizacja dokumentów jest również bardzo ważna – Twoje dokumenty muszą być ułożone według klas, abyś nie pomylił jednego raportu z laboratorium z innym lub nie zgubił jednego papieru w stosie zadań. 

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie propertylook.pl