Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Panele fotowoltaiczne- czy warto?

Energia słoneczna to czyste, odnawialne źródło energii, które zyskuje coraz większą popularność w Stanach Zjednoczonych. Ale choć staje się coraz bardziej przystępna, początkowy koszt instalacji paneli słonecznych może być zniechęcający. Rząd podjął kroki, aby uczynić je bardziej dostępnymi – istnieją inicjatywy, które oferują ulgi podatkowe, aby zrekompensować część lub całość kosztów początkowych, a także istnieją dotacje dostępne dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na wstępną inwestycję.

 

Chociaż panele słoneczne zajmują dużo miejsca, nie muszą mieć dużej powierzchni, aby być efektywne. W rzeczywistości, matryca może pracować na Twoim dachu bez względu na to, jak jest on mały. Niektóre państwa mają nawet programy, które pozwalają na wydzierżawienie przestrzeni dachowej dostawcom paneli słonecznych w zamian za niższe rachunki za media – wygrana dla obu stron. Jeśli więc myślisz o instalacji słonecznej, ale nie jesteś pewien, czy warto, odpowiedź brzmi: tak! Warto!

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie slowdom.pl