Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Torba do porodu- co zabrać do szpitala?

Jeśli chodzi o opiekę nad noworodkiem, nie ma czegoś takiego jak nadmierne przygotowanie. Ale kiedy ciągniesz cały samochód z rzeczami dla dziecka do szpitala, może być łatwo przemyśleć, co musisz zabrać. Możesz ułatwić sobie życie, pamiętając o tych pierwszych kilku dniach.

 

Lekarze zalecają zabranie co najmniej jednego dodatkowego ubrania na wypadek, gdyby dziecko miało wypadek (pieluchy są chłonne i potrzebują czasu, aby wyschnąć). Zalecają również zabranie szlafroka dla siebie, aby było Ci wygodnie i abyś nie czuła zimna podczas karmienia dziecka lub zmiany pieluchy. Zabierz ze sobą niezbędne rzeczy dla własnego komfortu – jeśli używasz codziennie kosmetyków do makijażu, włosów i innych przyborów toaletowych, zabierz je ze sobą. Nie zapominaj jednak, że będą tam pielęgniarki, które mogą pomóc w takich sprawach, jak nałożenie żelu do stylizacji włosów czy poprawienie szminki.

 

Rodzice po raz pierwszy powinni zaplanować spędzenie około trzech dni w szpitalu po porodzie, ale zanim zaczniesz się pakować, dowiedz się, ile dni pokrywa Twoja firma ubezpieczeniowa (i jakie opłaty pokrywa), aby nie skończyć z niespodziewanym rachunkiem. Niektóre szpitale zachęcają nowe mamy do pozostania dłużej niż planują tylko dlatego, że dochodzą do siebie po porodzie.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie momstyle.pl