Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Toster czy opiekacz- co warto kupić do kuchni?

Toster to duże udogodnienie w kuchni. Jest idealny dla zapracowanych osób, które nie chcą wcześnie wstawać, aby zrobić śniadanie. Ale jakie są różne rodzaje tosterów na rynku? Który z nich jest najlepszy dla Ciebie?

 

Tostery występują w dwóch podstawowych formach, a także w kilku odmianach, które nie są tak bardzo podstawowe. Istnieją tostery wyskakujące i są piece tostowe. Toster wyskakujący pozostał w zasadzie niezmieniony od czasu jego wynalezienia prawie 100 lat temu. Jego podstawową cechą jest długa szczelina ze sprężynową dźwignią, która wyskakuje z tostem, gdy jest on gotowy.

 

Inny rodzaj tostera, zwany opiekaczem, zawdzięcza swoją nazwę temu, że nie służy tylko do robienia tostów – jest również dobry do smażenia, pieczenia, podgrzewania i pieczenia potraw. Wiele rodzin korzysta ze swojego zwykłego piekarnika tylko raz lub dwa razy w tygodniu i mogą preferować ten typ, ponieważ mogą zaoszczędzić energię, używając innych funkcji częściej.

 

Nowszą formą urządzenia jest zaktualizowana wersja tostera pop-up, który ma więcej „dzwonków i gwizdków”. 

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie rockethome.pl