Co jest najważniejsze w sukienkach vintage? Nieśmiertelny styl?

0 Comments


Styl vintage istnieje od wieków i zawsze był jednym z najbardziej popularnych stylów w modzie. Sukienki vintage są również bardzo popularne wśród kobiet, które chcą stylem cofnąć się w czasie, jest to jednak podróż po ponadczasowy styl. Przy tak wielu rodzajach odzieży vintage dostępnych, łatwo jest znaleźć styl, który idealnie będzie nas wyrażać. Czy więc myślałaś o sukienkach vintage?

Jakość, której dziś brakuje

 

Co musimy powiedzieć o sukienkach vintage, to fakt, że są one wykonane z wysokiej jakości materiałów. W przeciwieństwie do współczesnych ubrań, mających tendencję do produkcji w oparciu o materiały syntetyczne i tkaniny poliestrowe. W sukienkach vintage drzemie pasja i dokładność starego krawiectwa, dlatego wykonane są one z naturalnych włókien, takich jak bawełna, len lub wełna. 

 

Tkaniny te są znacznie wygodniejsze niż materiały syntetyczne, które robią diametralną różnicę przy wyborze stroju dla ważnego wydarzenia jak ślub lub np. studniówka.

Vintage od dekad

 

W sukienkach vintage wyglądać będziesz wyjątkowo, bawić będziesz się komfortowo, a przy tym zachowasz elegancję, której wymagają okoliczności. O modzie Vintage, mówi się od początku 20 wieku, kiedy królowa Maria została poślubiona w 1912 roku w sukni zaprojektowanej przez Normana Hartnella! To było uważane za rewolucyjne, ponieważ pokazał jej nogi, zamiast zakrywać je jak większość sukni ślubnych, robi to współcześnie.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.