Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Czym można odwodnić grunt

Odwodnienie gleby to proces usuwania wody z gruntu. Celem jest obniżenie poziomu wody na danym obszarze, aby można było kontynuować budowę. Narzędzia do odwadniania gleby obejmują:

 

Igłofiltry

Igłofiltry służą do usuwania wody z gruntu poprzez proces zwany „działaniem kapilarnym”. Woda jest podciągana przez maleńkie otwory w plastikowej siatce, co prowadzi do odparowania i w końcu wyschnięcia.

 

Pompy zatapialne

Pompy zatapialne są montowane na słupkach przy ziemi, a następnie wprowadzane do gleby. Działają one jak każda inna pompa, ale są umieszczone poniżej poziomu gruntu, więc mogą być używane do wyciągania wody z mokrych obszarów.

 

Pompy do brudnej wody lub ścieków

Pompy te są przeznaczone do stosowania w przypadku zanieczyszczonych źródeł wody, takich jak kanały burzowe, kanały ściekowe i stawy, w których występuje zbyt dużo osadów, aby umożliwić normalną filtrację przez filtry piaskowe lub inne środki mechaniczne.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany odwodnieniem swojego gruntu to specjaliści z hamer.pl chętnie pomogą i udzielą fachowej porady w tym temacie.