Gimnazjum 5 skierniewice

Artykuły na każdy temat

Usługi kurierskie – jak za ich pośrednictwem wysłać paczkę poza tereny Polski?

Jeśli chcesz wysłać paczkę poza granice Polski, najłatwiejszym sposobem są firmy kurierskie. Są one dostępne w większości miast, a nawet w mniejszych miejscowościach. Przesyłka kurierska to zazwyczaj szybki i tani sposób na wysłanie towaru za granicę.

Wybierz swojego kuriera

Do najpopularniejszych firm kurierskich w Polsce należą UPS, FedEx i DHL, ale możesz także polegać na usługach innych polecanych firm. Wysyłając paczki do Norwegii z globkurier.pl będziesz mieć również pewność, otrzymania profesjonalnej usługi w przystępnej cenie. 

Co ważne niektóre z powyższych firm oferują specjalne zniżki czy promocje dla paczek międzynarodowych (na przykład DHL Global Mail i FedEx International Priority). Warto też sprawdzić, czy istnieją jakieś ograniczenia dotyczące wysyłania niektórych rodzajów towarów za granicę (na przykład żywności lub roślin).

Cena zależy od kilku czynników: wagi, rozmiaru i kraju docelowego. Pamiętaj, że w niektórych przypadkach będziesz musiał zapłacić podatek VAT. Najlepszym sposobem na sprawdzenie ceny jest skorzystanie z kalkulatora online na stronie wybranej firmy kurierskiej (na przykład UPS Delivery Estimator).

Wybierz metodę wysyłki

Istnieje kilka opcji, jeśli chodzi o wysyłanie paczek za granicę – poczta lotnicza (EMS), fracht morski lub transport drogowy. Jeśli to możliwe, wybierz pocztę lotniczą, ponieważ jest ona zazwyczaj tańsza niż transport drogowy – zwłaszcza jeśli wysyłasz małe paczki o wadze poniżej 2 kilogramów z dołączonym numerem monitorowania. Fracht morski może być droższy, ale warto go rozważyć, jeśli wysyłasz cięższe przedmioty o wadze do 30 kilogramów – oznacza to, że mimo iż fracht morski może być dość kosztowny, warto dopłacić, ponieważ jest on o wiele bardziej opłacalny.